DOLAR 20,0115 0.19%
EURO 21,3833 -0.24%
ALTIN 1.248,570,48
BITCOIN 5477532,56%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Glüten nedir? Glüten nelerde bulunur? Hangi besinlerde glüten yoktur?

Glüten nedir? Glüten nelerde bulunur? Hangi besinlerde glüten yoktur?

on

ABONE OL
Aralık 8, 2022 23:00
Glüten nedir? Glüten nelerde bulunur? Hangi besinlerde glüten yoktur?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de temel besin kaynağı olan tahıl kümesinin birçoklarının içeriğinde glüten bulunuyor. Buğday, arpa ve çavdar, glüten içeren tahıllar olarak bilinirken, kozmetikten besin boyalarına, şampuanlardan diş macunlarına kadar günlük hayatta kullanılan birçok eserin içeriğinde bulunmaktadır. Glüten hassaslığı, çölyak hastalığı, buğday alerjisi olanlar glüten tüketimine dikkat ediyor. Pekala, glüten nedir? Glüten nelerde bulunur? Hangi besinlerde glüten yoktur?

GLÜTEN NEDİR?

Glüten, buğday içerisinde yer alan ve un öz bedellerini en fazla içeren protein kümesidir. Unun içerisinde yaş glüten bedeli 28-32 ortası ülkü olup eksikliği durumunda düzgün buğday ile karıştırılarak yahut kuru gluten eği ile istenen bedellere ulaşılabilir. Kuru glüten, buğday nişastası üreticilerinin yakın geçmişe kadar teknoloji yetersizliğinden ötürü elde edilmesi güç olan lakin bugün un sanayi, güçlü unlu mamüller, ve balık yemi başta olmak üzere yem endüstrinde kullanılan bir sanayi hammaddesi haline gelmiştir.

Kullanımının hudutlu yahut denetimli olması gerekliliği Çölyak hastalığının bu protein kümesine karşı hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Batı ülkelerinde hazır besinlerde, içindekiler listesinde belirtilmesi gereken belirli bir oranın üzerinde risk taşıyan alerjenlerin başındadır.

ÇÖLYAK HASTALIĞI NEDİR?

Çölyak hastalığı genetik yatkınlığı olan bireylerde glutene maruz kalma sonucu gelişen, kronik, immün aracılı bir ince bağırsak enteropatisidir.

GLÜTEN NELERDE BULUNUR?

Un

Bulgur

İrmik

Makarna

Şehriye,

Kuskus

Kepek

Simit

Ekmek

Cips ve hazır çorbalar

Maltlı içecekler

GLUTENSİZ BESLENENLER NELER YİYEBİLİR?

Kırmızı Et

Balık

Hindi Eti

Yumurta,

Tavuk

Balık ve öteki deniz ürünleri

Taze zerzevat ve tüm meyveler.

Nohut, mercimek, fasulye, kuru börülce, soya fasulyesi üzere kurubaklagiller.

Süt, peynir, yoğurt, kefir, ayran.

Fındık, badem, ceviz. mısır, pirinç, patates, kinoa, keten tohumu ve chia tohumu üzere tahıllar.

Patates, mısır, pirinç, soya, mısır, fasulyeden yapılmış glütensiz unlar.

Mısır ve patates nişastası.

Zeytinyağı, margarinler üzere tüm sıvı ve katı yağlar.

Bal, beyaz ve esmer şeker.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP